
kanald.ro
Vedete
Margherita de la Clejani nu a scăpat de problemele penale după ce în urmă cu un an și jumătate a produs un accident de circulație, sub influența substanțelor interzise.
Margherita de la Clejani nu poate răsufla încă ușurată, după ce judecătorii au iertat-o de o pedeapsă cu închisoarea în dosarul ilegalelor la volan. Procurorii au făcut apel la decizia inițială, iar interpreta va trebui să apară din nou în fața instanței, anul viitor.
Fata Clejanilor a fost judecată, luna trecută, pentru că în mai 2020 a produs un accident de circulație în timp ce era sub influența substanețelor interzise.
Judecătorii au decis să fie înțelegători cu artista, mai ales că aceasta și-a recunoscut faptele, așa că au hotărât să-i dea o amendă consistentă, de 16.000 lei (echivalentul a 200 de zile-amendă) și să-i suspende permisul de ciruclație pentru un an.
Tocmai când Margherita se pregătea să sărbătorească, procurorii au făcut apel, considerând că pedeapsa primită de Margherita a fost una prea blândă față de fapta pe care a comis-o. Acesta se va judeca abia anul viitor, în luna mai, la Curtea de Apel București.
Și fratele mai mic al Margheritei, Fulgy, va trebui să-și facă drum până la Judecătoria Sectorului 3. Mâine are loc primul termen din procesul în care fiul Vioricăi și al lui Ioniță este acuzat de tâlhărie.
Familia Clejanilor a trecut prin multe încercări în ultimii ani
Fulgy a ajuns în această situație după ce vara trecută a lovit un jurnalist care venise în fața casei lui și i-a luat telefonul mobil. Bărbatul a sunat la 112 și a făcut plângere penală împotriva lui Dan Manole (numele eral al lui Fulgy). Cu toate că până la sosirea echipajului de poliție, jurnalistul și-a recuperat telefonul, Fulgy a fost audiat și apoi reținut de poliție. În prezent, el se află sub control judiciar.