WowNews logo WOWnews
Stories
Polițist local, acuzat că ar fi agresat o tânără 
Un polițist din Slobozia a fost acuzat că a agresat o tânără! "A venit la mine cu o bâtă..."

Stiri

Un polițist din Slobozia a fost acuzat că a agresat o tânără! "A venit la mine cu o bâtă..."

Un polițist local ar fi agresat o tânără de 24 de ani din Slobozia.

Se pare că bărbatul se afla în afara orelor de program în momentul în care a avut loc incidentul. Totodată, fata se afla cu alți prieteni trei prieteni în zona MB6 din Slobozia.

Polițist local, acuzat că ar fi agresat o tânără 

Potrivit celor declarate de fata de 24 de ani, se pare că bărbatul avea o bâtă la el și în momentul în care a trecut pe lângă grup, acesta a lovit-o pe tânără peste față.

De asemenea, aceasta mai adăugă faptul că nu îl cunoaște și că i s-a părut că ar fi fost sub influența alcoolului. 

Citeste si: S-a aflat cine este mama ucisă pe trecerea de pietoni. Anunțul spitalului despre ce se întâmplă în aceste momente cu fetița de 2 ani- kanald.ro

Citeste si: Karmen Simionescu a avut coronavirus! Primele declarații ale cântăreței: "Să nu exagerăm!..."

Polițist local, acuzat că ar fi agresat o tânără 

„A venit la mine cu o bâtă de 2 metri și m-a plesnit peste față fără motiv… Nu îl cunosc și nu mă cunoștea! Era beat, se vedea pe el”, a declarat tânăra pentru Independentonline.ro.

Imediat, prietenul fetei a reacționat și l-a împins pe aceasta. Conflictul a luat sfârșit în momentul în care a sosit un echipaj de Poliție la fața locului. Se pare că aceștia au sfătuit-o pe tânără să depună plângere.

Citeste si: Anca Țurcașiu, mai fericită ca niciodată! Unde a fost surpinsă actrița, la șase luni de la divorț

Polițist local, acuzat că ar fi agresat o tânără 

„Echipajul ajuns la fața locului a sfătuit-o pe tânără să facă o plângere. Ancheta a fost preluată de către Poliția Municipală Slobozia. În funcție de rezultate, vor fi luate și măsurile care se impun. Regretăm incidentul și vă asigur că el nu caracterizează activitatea acestei instituții!” , a declarat Valentin Nedelcu, șeful Poliției Locale Slobozia, pentru sursa citată.

Totodată, polițiștii au mai adăugat faptul că „în urma verificărilor efectuate, polițiștii au stabilit că între femeia în cauză și bărbatul de 45 de ani ar fi izbucnit un conflict spontan, în timp ce se aflau pe o stradă din municipiul Slobozia”, potrivit libertatea