kanald.ro
Sport
Surpriză! Gigi Becali i-a luat apărarea lui Mirel Rădoi după demisia de la CSU Craiova! Nimeni nu se aștepta la așa ceva după cearta avută în urmă cu câțiva ani! ”Dacă ai dragoste”
Gigi Becali a avut o reacție neașteptată după ce Mirel Rădoi a demisionat de la CSU Craiova, în condițiile în care, toată lumea fotbalului românesc știe scandalul iscat între patronul lui FCSB și cel care îi era fin.
Gigi Becali(64 de ani) a rămas surprins atunci când a văzut că Mirel Rădoi (41 de ani) a demisionat de la CSU Craiova. Finanțatorul de la FCSB a aflat de situația create în Bănie la scurt timp după terminarea partidei din Cupa României Betano, dintre echipa olteană și FC Argeș, scor 2-1 pentru piteșteni! Uimirea finanțatorului de la FCSB este una firească, în viziunea lui, în condițiile în care, nimeni nu se aștepta la o astfel de decizie radicală din partea antrenorului venit în acest sezon la cârma formației patronate de Mihai Rotaru.
Mirel Rădoi, motivul pentru care a renunțat să mai antreneze echipa lui Gigi Becali. ”A venit în cantonament şi a încercat să intervină peste mine”
În mod ciudat, Gigi Becali nu a aruncat cu piatra înspre Mirel Rădoi, în condițiile în care, între cei doi a fost o ceată uriasă în 2015, pe vremea când fostul selecționer al naționalei U21 antrena echipa latifundiarului din Pipera și nu se ”supunea” deloc ”ordinelor”, așa cum se întâmplă în general cu tehnicienii veniți la FCSB. Motiv pentru care a și plecat cu scandal. De alfel, într-un interviu acordat doi ani mai târziu, Rădoi spunea clar motivul refuzului de a mai continua să lucreze cu Becali.
”Eu nu am plecat numai din cauza rezultatelor pe care le-am avut. Am simţit că se implică la echipă, a venit în cantonament şi a încercat să intervină peste mine, iar asta m-a determinat să plec de la Steaua. Scandalurile văd că pornesc din interiorul clubului în ultima perioadă, ceea ce este foarte grav şi trist pentru un club ca Steaua”, a declarat Mirel Rădoi, în exclusivitate la Telekom Sport, în timp ce Gigi Becali a invocate rezultalele slabe ale echipei.
Gigi Becali a vorbit despre demisia lui Mirel Rădoi de la CSU Craiova! ” e un om extraordinar, un om de aur”
Acum, Mirel Rădoi a renunțat, tot într-un stil bombastic și ca o bombă cu ceas, și la funcția de antrenor de la CSU Craiova, însă Gigi Becali nu l-a criticat. Dimpotrivă, discursul lui i-a luat prin surprindere pe toți.
”Îl iubesc ca pe fin, dar nu mă interesează ce face la fotbal. Sincer, nu mă așteptam. Cum să-ți dai demisia și să pleci? Nu știu ce s-a întâmplat acolo. Tot ce știu este asta, că e un om extraordinar, un om de aur. Dacă ai dragoste, iubești oamenii, e ușor să lucrezi cu ei. Mai departe, nu știu”, a spus Gigi Becali, potrivit Playsport.
Citeste si: Alimente bogate in B12. Surse de vitamina B12 - catena.ro
Mirel Rădoi nu a trecut peste conflictul cu Gigi Becali? ”Suntem naşi-fini, dar nu discutăm. La telefon nu am mai discutat de atunci când am plecat şi nu vreau”
Relația dintre nașul Becali și finul Rădoi s-a deteriorat în toamna lui 2015. Mirel, iar de atunci, deși sunmt rude, situațșia pare să nu se fi refăcut în totalitate. Cel mai probabil, cei doi au dat uitării supărările, dar nu le-au uitat. Iar cel care nu poate trece peste ceea ce s-a întâmplat este Mirel. ”Legătura cu Gigi Becali este una bună. Suntem naşi-fini, dar nu discutăm. La telefon nu am mai discutat de atunci când am plecat şi nu vreau, pentru că, dacă începem să discutăm, el începe foarte mult să discute despre fotbal”, a menționat Rădoi în urmă cu trei ani într-un interviu.