WowNews logo WOWnews
Stories
Replici între Mara Bănică și Adela Popescu, în Republica Dominicană. Și Cabral a vrut să intervină: „Faci ce vrei!”

Vedete

Replici între Mara Bănică și Adela Popescu, în Republica Dominicană. Și Cabral a vrut să intervină: „Faci ce vrei!”

Tensiunea și stresul ating cote maxime în prima ediție a emisiunii din Republica Dominicană. Mara Bănică și Adela Popescu, replici tăioase!

Mara Bănică și Anisia Gafton s-au întrecut într-o cușcă plină cu șerpi de diverse dimensiuni și tarantule pentru a câștiga titlul de liderul echipei. Proba a fost una extrem de dificilă și plină de provocări care mai de care mi terifiante, dar în cele din urmă una a demonstrat că este mai abilă decât cealaltă. 

În timpul probei, Mara Bănică și Adela Popescu au avut un schimb de replici, care nu a fost ușor de trecut cu vederea.

Iată cum s-a desfășurat tot momentul și cine a câștigat, după minute în șir de groază și teroare. 

Citeste si: Explozie puternică la un bloc din București în această dimineață.Bilanț: 17 răniți și 3 morți. O femeie însărcinată, găsită moartă printre dărâmături- kanald.ro

Mara Bănică

Mara Bănică și Adela Popescu, replici tăioase: „Ce să fac, Adela Popescu? Să o mănânc?”

Jurnalista a încercat să-și păstreze calmul pe tot parcursul probei care nu a fost deloc ușoară.

Ea a stat într-o cutie din sticlă plină cu șerpi de toate dimensiunile și a trebuit să găsească și să strângă toate steluțele și să le adune într-un singur loc. Partea cea mai dificilă a fost atunci când ea a trebuit să bage mâna într-o altă cutie plină cu zeci de tarantule. A fost momentul în care una s-a cățărat pe mâna ei, iar de acolo aproape că și-a pierdut cumpătul. Ba chiar și-a vărsat puțin nervii pe Adela Popescu.  

Adela Popescu: Ai o tarantulă pe mână!

Mara Bănică: Ce să fac, Adela Popescu? Să o mănânc?

Adela Popescu: Mara Bănică, eu doar te-am informat. Tu faci ce vrei!

Mara Bănică: Am văzut-o înaintea ta!

Mara Bănică și Anisia Gafton

Mara Bănică și Anisia Gafton

[Sursa foto: Captură video ]

Mara Bănică a izbucnit în lacrimi, după ce a terminat proba

În ciuda faptului că și-a păstrat calmul pe tot parcursul probei, în momentul în care a ieșit din cutia cu șerpi și tarantule, Mara Bănică a început să tremure din toate încheieturile și a izbucnit în lacrimi.

În ciuda eforturilor ei, jurnalista a fost bătută de Anisia Gafton, care a executat toate cerințele probei cu 33 de secunde mai repede ca ea. 

Mara Bănică, după ce a pierdut proba: Am încercat să mă concentrez. Eu am vrut să fiu puternică. M-am speriat foarte tare. M-am stăpânit cât mai mult acolo și acum vreau să eliberez tot stresul pe care l-am trăit. A fost groaznic.