
kanald.ro
Actualitate
Momente cumplite pentru o tânără din Fetești, după ce un bărbat a sechestrat-o timp de trei zile în locuința sa.
O tânără, în vârstă de 28 de ani, din Fetești a fost sechestrată de un bărbat de 41 de ani. Fata a plecat cu fratele ei în comuna Dragalina, județul Călărași, să îl cunoască pe prietenul acestuia. De aici, au urmat clipe de coșmar!
Totul a început în data de 7 septembrie, în momentul în care fratele victimei i-a propus să meargă împreună în comuna Dragalina, pentru a-i face cunoștință cu un prieten de-al lui. Ajunși la destinație, fata a fost închisă de către bărbatul de 41 de ani în casă, iar fratele ei a plecat. Soacra tineri, pentru că fata este căsătorită cu acte în regulă cu alt individ, a sunat la numărul de urgență, iar la fața locului s-au deplasat mai multe mașini de Poliție.
Citeste si: Scandal de proporții între Brigitte Pastramă și fiica sa! ” Vorbește frumos cu mine că aduc cureaua.”
„La data de 11 septembrie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale au fost sesizați de către o femeie, în vârstă de 51 de ani, cu privire la faptul că fosta sa noră este ținută împotriva voinței sale într-o locuință din comuna Dragalina, județul Călărași.
Având în vedere gravitatea faptei sesizate, precum și posibilitatea ca persoana vătămată să se afle într-un real pericol, imediat, s-a constituit o echipa operativă care a descins la adresa indicată, din comuna Dragalina, județul Călărași, iar femeia în vârstă de 28 de ani, din municipiul Fetești, județul Ialomița, a fost identificată.”, se arată într-un comunicat al IPJ Călăraşi.
Citeste si: Gestul șocant făcut de tatăl Mădălinei Manole înainte să moară! Petru Mircea nu s-ar fi așteptat la așa ceva
De asemenea, în comunicat se mai arată faptul că invidiul care a sechestrat-o pe tânără a fost reținut pentru 24 de ore.
„În fapt, la data de 7 septembrie a.c., în timp ce se afla la domiciliul său din municipiul Fetești, județul Ialomița, ar fi fost convinsă de fratele ei, în vârstă de 32 de ani, să se deplaseze la domiciliul acestuia din comuna Dragalina, județul Călărași, pentru a-i face cunoștință cu un bărbat, în vârstă de 41 de ani.
Citeste si: Caz șocant! Femeie în scaun cu rotile, ucisă cu ciocanul de propriul soț! 10 copii au rămas fără mamă
Citeste si: Ce cantitate de lapte consuma un bebelus? Tabel cantitate lapte bebelusi - catena.ro
Aceasta a fost de acord să se deplaseze în comuna Dragalina, însă când a vrut să plece a fost ținută împotriva voinței sale, fiindu-i restricționat dreptul la libertate timp de 4 zile de toți membrii familiei bărbatului.
După administrarea probatoriului, în cauză a fost dispusă măsura reținerii pe o perioadă de 24 de ore față de bărbatul în vârstă de 41 de ani, precum și măsura preventivă a controlului judiciar pe o perioadă de 60 de zile față de alte de 5 persoane.
Persoana reținută urmează a fi prezentată instanței, cu propunere de arestare preventivă”, se mai arată în comunicatul IPJ Călăraşi.