WowNews logo WOWnews
Stories

Actualitate

O fetiță de patru ani, salvată ca prin minune de un agresor! Prietena ei a scăpat-o de la o tragedie, care i-ar fi marcat copilăria!

O fetiță a fost salvată de prietena ei cu doi ani mai mare! Un bărbat își propusese să le violeze pe amândouă!

Citeste si: Mama Geta, alături de Iancu, Denisa și Ileana la târg. Cu cât vând aceștia un kilogram de brânză proaspătă: “Produse tradiționale adevărate.” - kfetele.ro

Caz incredibil în orașul Dorohoi, județul Botoșani. O copilă de patru ani a fost la un pas să fie violată de un agresor. Cea care i-a sărit în ajutor a fost prietena ei de șase ani. Cele două fetițe au scăpat ca prin minune de bărbatul de 41 de ani, care își propusese să le violeze!

Citeste si: O mamă își caută cu disperare fetița dispărută de mai bine de o săptămână: ”Vreau să știe că o iubesc și că vreau să vină acasă”

Citeste si: Ramona Bădescu, dramă fără margini. A izbucnit în plâns la tv: „Tata este și grav bolnav și…”

Citeste si: Cornelia Catanga trece prin momente cumplite după ce s-a despărțit de Aurel Pădureanu: ”Cine ar putea să mă ajute..”

Momente de groază pentru cele două micuțe

Cele două copile au trecut prin momente cumplite. Fetița de doar patru ani, din județul Botoșani se plimba pe o stradă din orașul Dorohoi, alături de prietena ei, în vârstă de 6 ani. Un bărbat în toată firea, în vârstă de 41 de ani, care își propusese să le violeze pe cele două micuțe și-a făcut apariția. Fetița cea mare, de șase ani, a simțit că ceva nu este în regulă și a tras-o de braț pe micuța care aproape căzuse pradă violatorului.

În urma probatoriului administrat s-a stabilit faptul că la data de 11 septembrie, acesta, în timp ce se afla pe strada 1 Decembrie din municipiul Dorohoi, ar fi abordat o minoră de 4 ani faţă de care ar fi exercitat acte de natură sexuală, atingând-o în zona intimă. O altă minoră, de 6 ani, care era în apropiere, a recţionat la comportamentul bărbatului, moment în care acesta ar fi prins-o de braţ, exercitând presiune, însă fără a-i provoca leziuni”, spun reprezentanţii Poliţiei Botoşani, potrivit Mediafax.

Bărbatul a renunțat la fapta cumplită pe care avea de gând s-o facă și a fugit. Cele două fete au povestit cu lux de amănunte polițiștilor prin ce au trecut. Acestea au întâlnit un echipaj mixt, format din jandarm şi poliţist, care patrula în zonă și au explicat întâmplarea nefericită la care au fost supuse.

La scurt timp, bărbatul a fost identificat. Poliţiştii din cadrul Poliţiei Municipiului Dorohoi l-au reţinut, pentru 24 de ore, pe bărbatul de 41 de ani din comuna George Enescu. Acesta este anchetat acum pentru agresiune sexuală şi lovire sau alte violenţe.