WowNews logo WOWnews
Stories

Vedete

Monica Tatoiu, la un pas de tragedie! A trecut printr-o cumpănă în urmă cu doar câteva luni: „Era să mor înecată”

Monica Tatoiu a vorbit despre un subiect sensibil: moartea! Iată prin ce cumpănă a trecut în urmă cu doar câteva luni.

Monica Tatoiu nu se teme să spună lucrurilor pe nume, ba chiar a demonstrat de-a lungul timpului că printre calitățile pe care le deține este și curajul. Nu se teme de moarte, ba chiar a fost la un pas de tragedie, în urmă cu doar câteva luni, când se afla în vacanță. Iată toate detaliile! 

Citeste si: FOTO Videoclipul viral în care Igor Cuciuc se distrează. Cum a fost surprins și ce spun internauții: „Dimineața bocește pentru vizualizări și defăimare, seara, la club cu femei.” - kfetele.ro

Monica Tatoiu: „Singura chestie când mă gândesc la moarte este să nu mă doară prea tare”

Aceasta spune că a trecut printr-o experiență grea, în urmă cu doar câteva luni, mai exact în luna noiembrie, când se afla în vacanță și a fost la un pas de moarte. Aceasta era să moară înceată, iar în acele momente cumplte, în care se temea pentru viața ei, l-a rugat ceva pe Dumnezeu și anume ca totul să treacă repede și să nu simtă durere.

Citeste si: Monica Tatoiu, declarații incendiare despre divorțul anului. Ce a spus vedeta referitor la Anamaria Prodan și Corina Caciuc? „În viață trebuie să te gândești pe ce îți clădești

Monica Tatoiu spune că nu se teme de moarte, ci doar de modul în care ar putea să treacă la cele sfinte, căci ceea ce o sperie cel mai tare este durerea. Totodată, ea a spus că frica este un semn de slăbiciune și de necredință în divinitate. 

Citeste si: Monica Tatoiu s-a căsătorit dintr-un pariu! Soțul ei a înșelat-o chiar în noaptea nunții: ”Am plecat, nu am mai putut să suport”

„În viață, dacă nu ai peripeții, eu mă plictisesc. Mie îmi place adrenalina. Viața este scurtă, vouă vi se pare că sunteți tineri (…). Mie nu îmi e frică. Atunci când descoperi relația cu Universul și îți dai seama că moarte este doar fizică și cea sufletească nu este, nu se întâmplă. Singura chestie când mă gândesc la moarte este să nu mă doară prea tare. (…)

Era să mor înecată, în noiembrie, am zis „Doamne, dacă mă înec, te rog eu să se întâmple repede, să fac ceva la inimă și să nu simt. Frica înseamnă că credința ta nu este profundă”, a declarat aceasta într-o emisiune TV.