
kanald.ro
Vedete
Lino Golden și-a luat în serior rolul de superstar. Cântărețul are un prieten care îi împinge căruciorul cu alimente la supermarket, el asigură doar transportul cu mașina de 60.000 euro.
Lino Golden a fost surprins, zilele trecute, la un supermarket din București, în compania unui prieten. Cei doi băieți și-au împărțit sarcinile într-un mod destul de puțin echitabil. Lino era cu lista, prietenul cu împinsul căruțului. Când acesta s-a umplut bine, cei doi au ieșit și s-au îndreptat către mașină. Ați ghicit, mașina lui Lino. Nu Linomobilul, pe ăla l-a vândut, după care și-a mai luat două mașini. Nu în același timp, succesiv. Dar să nu ne pierdem în amănunte.
Lino Golden are, se pare, o plăcere ciudată de a fi confundat pe stradă cu Selly. Foostul concurent de la Survivor și-a luat un model de mașină (aproape) identic cu cel al lui Selly și pentru ca lucrurile să fie clare, și-a pus literele ”SEL” pe plăcuțele de înmatriculare.
Practic, pe Lino îl oprește mai multă lume să-l întrebe de Selly decât pe… Selly, care are ”SLY” la numere. Chiar și cele trei numere care preced literele pe plăcuțe sunt asemănătoare (nu le vom dezvălui, totuși).
Revenind la povestea noastră, Lino s-a urcat la bordul mașinii lui de fițe (nu, nu este a lui Selly!) și a încercat o ieșire de finețe din parcarea magazinului, doar că planul i-a fost stricat de șoferul unei companii de ride-sharing, care staționa în așteptarea unui client.
Ușor dezamăgit, Lino s-a manifestat printr-un claxonat scurt, nespecific mașinilor de 50.000+ euro (care de obicei claxonează lung și dau și flash-uri). Șoferul neatent s-a conformat și a dat puțin cu spatele pentru a-i permite băiatului de aur să se poată îndrepta spre casă.
„Toată lumea m-a întrebat de ce am mașina lui Selly. ”Asta e mașina lui Selly”. Nu e mașina lui Selly, e mașina mea nouă”, a povestit Lino Golden într-un vlog, la puțină vreme după ce și-a achiziționat bolidul, adică acum trei luni.