Irina Fodor a mărturisit că nu are un secret anume pentru silueta sa. Iată ce face!
Irina Fodor a devenit, după retragerea Ginei Pistol de pe micul ecran, una dintre cele mai apreciate și urmărite prezentatoare de la noi, având în vedere că se află la cârma a două show-uri de divertisment.
Fapt ce o face să fie mereu în lumina reflectoarelor, dar mai ales în vizorul fanilor emisiunii ori a celor din mediul online, acolo unde ea este foarte activă.
Tocmai de aceea, pentru cei curioși, acum soția lui Răzvan Fodor a oferit un interviu în care a vorbit despre modul ei de a-și păstra o siluetă trasă parcă prin inel.
Și dacă mulți credeau că prezentatoarea stă cu orele în sala de sport ori urmează vreo dietă drastică, ei bine, surprinzător sau nu, adevărul este altul.
Conform spuselor sale, activitatea zilnică de acasă o ajută să se mențină la kilogramele dorite, plus că atunci când este la filmări ritmul ei este unul foarte alert. Unde mai pui că ajunge să și doarmă puțin și să mănânce la fel de puțin.
”Sunt foarte activă, dar nu în sensul că mă duc la sală și trag 3 ore. Îmi găsesc tot timpul ceva de lucru, fie că e vorba de copil, fie că e vorba de curățenie prin casă, fie că sunt în proiect și atunci dorm puțin, mănânc puțin, filmez mult, mă întorc acasă. Ritmul vieții mă ține așa, chiar nu fac nimic special”, a spus Irina Fodor, conform Playtech.
De asemenea, o ajută și faptul că nu petrece mult timp în bucătărie. Spune că nu este vreo gospodină desăvârșită, dar compensează Răzvan Fodor cu talentul său.
El este cel care are grijă ca soția și fiica sa să mănânce bine și tot ce este mai bun, căci îl pasionează arta culinară și se și pricepe de minune.
„Nu ne comparăm în bucătărie. Dacă ar fi un concurs la noi în bucătărie, aș ieși pe locul 7, deși am participa doar noi doi. Nu am nicio șansă în fața lui. El gătește constant la noi acasă. A făcut acum două zile un preparat filipinez, se numește spanish salpicao. Efectiv s-a trezit dimineața și a zis: “Azi vreau să încerc ceva”. Te rugăm! Dar, în rest se pricepe foarte bine la bucătăria asiatică, nu o neglijează nici pe cea tradițională. La noi e ca la restaurant și chiar sunt foarte norocoasă că am parte de așa ceva”, a mai spus prezentatoarea.