WowNews logo WOWnews
Stories

Vedete

Imagini rare de la nunta lui Filip, concurentul care participă la ”Insula de 1 milion”. Ce s-a aflat despre trecutul soției lui? Simona Mărgăian a fost condamnată cu executare într-un dosar de înșelăciune

Cine este soția lui Filip, concurentul care se află în pericol de eliminare la „Insula de 1 milion”? Imagini spectaculoase de la nunta lor au apărut pe internet.

„Insula de 1 milion”, cel mai mare experiment social televizat, a cucerit telespectatorii încă de la primul episod, difuzat ieri, 16 martie, la Kanal D. Din păcate, primul concurent care se află în pericol de eliminare este Filip, luptătorul de K1 care a mers în Republica Dominicană pentru a-și îndeplini visul. Deși urmăritorii reality-show-ului de aventură l-au cunoscut pe Filip și i-au văzut ambiția, puțini știu însă, cine este femeia cu care acesta își împarte viața.

Filip, nuntă de vis cu aleasa sa, Simona Mărgăian

Filip, concurentul de la „Insula de 1 milion”, este un bărbat împlinit. În prezent, acesta se luptă în Republica Dominicană pentru a câștiga, însă acasă, în România, jumătatea lui așteaptă cu sufletul la gură să vadă dacă acesta va rămâne sau nu în competiție.

Citeste si: Igor Cuciuc își plângea amarul în direct, în urmă cu câteva luni. Artistul se afla la capătul puterilor: “Perna noastră a fost udă în fiecare seară de lacrimile mamei și lacrimile tatălui.” - kfetele

Simona Mărgăian este numele soției lui Filip, cea care aduce fericirea zi de zi în viața concurentului de la „Insula de 1 milion”. Cei doi formează un cuplu de mai mult timp, iar în luna decembrie a anului 2022, sportivul și-a luat inima în dinți și a cerut-o pe Simona în căsătorie, chiar în ringul de K1. Ulterior, în vara anului 2023, au devenit soț și soție.

În mediul online au apărut imagini spectaculoase de la nunta celor doi. Pe pagina lui de Instagram, Filip a publicat mai multe fotografii de la fericitul eveniment, arătându-le tuturor cât de frumoasă este femeia care l-a cucerit, dar și cât de fericiți sunt împreună. Cei doi se sprijină reciproc și se bucură acum de liniștea din relația lor, asta după ce au reușit să treacă peste momentele grele la care au fost supuși în trecut, atunci când blondina a avut probleme cu legea, fiind implicată într-un dosar de înșelăciune.

Citește și: Clipe de groază pentru concurenții de la „Insula de 1 milion”! Mădălina a leșinat, chiar sub privirile șocate ale Sudicilor. Micuțu a sărit rapid în ajutor

Filip de la „Insula de 1 milion” și soția sa, Simona Mărgăian la nunta lor

[Sursa foto: Instagram]

Coșmarul trăit de soția lui Filip de la „Insula de 1 milion”

În urmă cu câțiva ani, soția lui Filip de la „Insula de 1 milion” a trăit un adevărat coșmar, când Francesco Thiela, un bărbat de origine italiană, a acuzat-o că l-ar fi înșelat să îi ofere sume uriașe de bani, spunându-i că va forma o familie cu el. Ani de zile, Simona Mărgăian a încercat să își demonstreze nevinovăția și să își recapete libertatea.

Blondina povestea, terifiată, în trecut, că acuzațiile pe care le-a primit sunt false și că totul ar fi doar un plan pus la cale de bărbatul italian și fostul ei soț.

„M-am căsătorit la 18 ani. Am trăit în teroare. Nimeni nu ar trebui să treacă prin așa ceva. Eram bătută, umilită și amenințată. Îmi amenința părinții. Mi-a zis că o să le dea foc dacă mă despart de el. Simt tristețe acum când văd complotul dintre el și fostul soț”, a declarat Simona Mărgăian pentru „Asta-i România”.

Citeste si: Conflictul între familiile Cuciuc și Botgros contiunuă. Cristi Botgros ajunge la audieri. Ce ar fi făcut tânărul în timp ce Andreea era jos: “Cel mai neomenește mi se pare să dai scrum de țigară...” -

Citeste si: Alimente bogate in B12. Surse de vitamina B12 - catena.ro

Citeste si: Ce s-a întâmplat între Dorobanțu și Kira e peste orice limită: "Bă, vorbește frumos, nu îmi vorbi mie cu bă ăsta" Moldo a răbufnit DUR, iar producția a intervenit de urgență: "Atenție la ton" Ce CONSE

După lungi lupte în instanță, magistrații au luat, însă, o decizie șocantă în privința soției lui Filip. Simona Mărgăian a fost condamnată, în 2023, la 5 ani de închisoare cu executare pentru că l-ar fi prejudiciat pe Francesco Thiela cu aproape 800.000 de euro.

Citește și: “Insula de 1 milion” şi-a aruncat în competiţie concurenţii! Filip este în pericol să părăsească “Insula de 1 milion”, după ce a pierdut o probă dificilă. Prima acc