WowNews logo WOWnews
Stories
George Burcea, declarații șocante la adresa urmăritoarelor
George Burcea

Vedete

George Burcea, reacție vehementă în mediul online, după ce a fost criticat că se implică în treburile casnice: "Vă doresc să aveți bărbați care, când vin de la muncă, să vă ia la palme!"

Iubitul Vivianei Sposub a răbufnit pe rețelele de socializare, după ce a fost judecat că gătește pentru partenera lui.

George Burcea a avut o reacție surprinzătoare la adresa femeilor care l-au criticat că se implică în treburile casnice. Actorul a izbucnit în timpul unui live pe rețelele de socializare și a făcut declarații neașteptate în legătură cu violența domestică.

Citeste si: George Burcea s-a hotărât. Ce spune actorul despre nunta cu Viviana Sposub? „Sunt fericit”

Citeste si: VIDEO În ce condiții trăiește acum Tanti Vasilica? Bătrâna a avut și case și palate, însă ceva s-a rupt la un moment dat! "Mi-a fost greu!" - kfetele.ro

George Burcea: „Dați-le ce merită!”

George Burcea a pornit discuții controversate în mediul online, după ce s-a arătat indignat de atitudinea unor anumite tipare de femei, care acceptă un comportament neadecvat din partea partenerilor de viață. Actorul a declarat că a încercat să se implice întotdeauna în campanii privind violența împotriva femeilor, însă a ajuns la concluzia că unele dintre ele merită ceea ce li se întâmplă: „Consider că violența domestică afectează sute de mii de femei din România, dar totuși un procent mare din acest număr sunt „ok” cu faptul că bărbații le bat.

/www/cdn.knd.ro/media/521/2861/1669/20184248/1/george-burcea-2.jpeg

Eu am scris această carte, am făcut campanii, fac film și m-am implicat în proiecte împotriva violenței pentru a ajuta femeile, nu pentru a ajuta nenorociții care bat nevestele acasă. Totuși…se pare că multora le place bătaia. Și nu ca instigare…dar fraților, dacă lor le place mai mult un bărbat care le bate, decât unul care ajută în casă, dați-le ce merită, brooooo. Că merg pe sistemul comunist/prost/tâmpit/-înseamnă că merită.”, a mărturisit George Burcea, pe contul lui personal.

/www/cdn.knd.ro/media/521/2861/1669/20184248/1/george-burcea-4.jpeg

„Vă doresc să aveți bărbați care să vă ia la palme”

După ce a făcut declarații uluitoare la adresa celor care acceptă să fie înjosite de bărbații pe care îi au alături, George Burcea a continuat seria de mărturisiri. Iubitul Vivianei Sposub a fost de-a dreptul revoltat de criticile pe care le-a primit de la urmăritoare, după ce a gătit pentru partenera lui.

Citeste si: David Pușcaș nu își mai încape în piele de fericire. Tânărul urmează să meargă la un interviu pentru jobul mult visat: „Sunt singur la date, am ieșit să mă iubesc.” - kfetele.ro

Citeste si: Durere in partea stanga a corpului – cauze si remedii - catena.ro

Citeste si: Veronica, SURPRINSĂ ÎN CLUB într-un mod care i-a șocat chiar și pe cei mai sceptici. Gestul care l-a făcut pe Ahmed să REACȚIONEZE imediat: "Asta înseamnă că...". Câteva secunde de video au fost sufic

Citeste si: Viviana Sposub, declarația la care toată lumea a amuțit: „Sunt spărgătoare de case. De 1 an și 3 luni Burcea zice că mă ia de mireasă, dar tot nu divorțează!”

Actorul a „dat de pământ” cu cele care l-au judecat că se implică în treburile casnice și le-a urat să aibă parte de bărbați care să le ia la palme, atunci când ajung acasă, de la muncă: „Băi fetelor, băi femeilor, eu lupt cu voi, eu sunt pentru voi, eu sunt pentru înțelegere și dragoste și nu știu…înțelegerea cuplului și voi mă jigniți că eu gătesc? Păi fetelor, sincer vă spun, și închid cu lucrul ăsta, vă doresc să aveți bărbați care în momentul când vin de la muncă, să vă ia la palme! Cu mese, cu scaune, cu capace, cum îi dădea bunicii mele, bunicul.”, a mai transmis George Burcea, pe rețelele de socializare.