WowNews logo WOWnews
Stories
Roxana Donisan
Roxana Donisan

Social

"Familia nu a bănuit. Sunt devastați, singurul copil" O prietenă face dezvăluiri din trecutul Roxanei Donisan. De ce plecase femeia pe cont propriu în Egipt

Prietena româncei sfâșiată de rechin spune că părinții ei nu au bănuit o secundă că este chiar ea victima despre care se vorbea în presă. După ce au aflat, au fost de-a dreptul îngenuncheați de durere.

Roxana Donisan a sfârșit tragic la începutul lunii iulie, în timpul vacanței din Egipt. Era pasionată de călătorii și alegea, în special, destinațiile care aveau ieșire la mare, căci era o împătimite a scufundărilor. De data aceasta a ales Egiptul și ca să fie sigură că are timpul necesar pentru a se bucura din plin de tot ce avea să-i ofere această destinație și-a luat două sejururi. Nimeni nu avea cum să anticipeze ceea ce avea să se întâmple. 

Suceveanca de 40 de ani a intrat în Marea Roșie și nu a mai ieșit în viață de acolo. Nimeni nu mai știa nimic de ea de două zile, până când rămășițele ei au fost descoperite la 600 de metri de locul unde o turistă austriacă a fost atacată și ucisă de un rechin, sub privirile turiștilor și ale salvamarilor. Și Roxana Donisan a murit în același mod cumplit. Una dintre prietenele ei apropiate face dezvăluiri despre trecutul ei. 

Citeste si: Nicolae Botgros intervine în scandalul legat de moartea Andreei Cuciuc. Care este dorința lui: “Să fie cercetat amănunțit, fiecare secundă, fiecare acțiune a celor prezenți în acel local.” - kfetele.r

Roxana Donisan

Prietena Roxanei Donisan: „Tot timpul povestea din sejururile ei, mergea si la mănăstiri”

Roxana Donisan era necăsătorită și era și singură la părinți. Era o femeie muncitoare și o prietenă devotată, care adora să povestească toate detaliile călătoriilor pe care le punea la cale. A mers în Hurghada, unde și-a luat nu unul, ci două sejururi. Totodată, ea a ales să plece singură, fără prieteni, cu un grup de turiști care nu erau din Suceava. 

Citeste si: Ultimul mesaj al Roxanei, femeia ucisă de rechin în Egipt, pentru părinții ei. Le-a transmis sms-ul prin intermediul unei vecine, care avea telefon performant: „Era ultimul bilet disponibi

 „Era o femeie extraordinară. Îi plăceau călătoriile, îi plăcea viața. Era necăsătorită, singură la părinti, era o colegă excepțională, nu avea niciun defect. O prietenă excepțională! Tot timpul povestea din sejururile ei, mergea si la mănăstiri.

În Egipt nu a plecat cu vreun prieten sau cu vreo cunoștință. A plecat cu un grup de turiști, dar nu de la Suceava”, a explicat prietena Roxanei Donisan. 

Roxana Donisan

Citeste si: Mesajul de susținere venit din partea Adrianei Ochișanu, pentru fiul său, Cristian Botgros! Cum îl apără artista, în fața acuzațiilor venite din partea familiei Cuciuc? "Sunt alături de tine cu toată

Citeste si: Ce sa puneti in geanta de maternitate? Elemente esentiale pentru momentul nasterii - catena.ro

Citeste si: ANUNȚUL care i-a șocat pe telespectatori! Ce se întâmplă acum cu doi concurenți din Casa Iubirii: "Stați! Vreau cadru cu..." Ce a apărut în aceste imagini a făcut-o pe prezentatoarea TV să ia o DECIZI

Părinții Roxanei Donisan, îngenuncheați de durere, după ce unica lor fiica a fost ucisă brutal: „Nu credeau vreodată că se poate întâmpla așa ceva”

Până să se afle identitatea româncei sfâșiată de rechin, părinții nu a bănuit o secundă că ar putea fi vorba chiar despre fiica lor, deși știau că și ea se află acolo, chiar în stațiunea unde au avut loc cele două tragedii. 

Citeste si: Autoritățile din Egipt ar fi încercat să mușamalizeze cele două atacuri ale rechinului! Românii care s-au întors de acolo fac acuzații grave

„Părintii sunt devastati. Vă dați seama, singurul lor copil. Avea de toate, era alintată de părinții. Își trăia copilăria încă, îi plăcea viața.(…) În cele două zile in care a fost dată dispărută, familia nu a bănuit că ea ar putea fi sau că s-ar putea întâmpla o asemenea tragedie. Știa că este plecată în Egipt, dar nu credeau vreodată că se poate întâmpla așa ceva”, a mai spus prietena Roxanei.