kanald.ro
Bloggerița se află printre cele 72 de persoane care se aflau la bordul aeronavei care s-a prăbușit.
Bloggerița se află printre cele 72 de persoane care se aflau la bordul aeronavei care s-a prăbușit.
Actualitate
Bloggerița se află printre cele 72 de persoane care se aflau la bordul aeronavei care s-a prăbușit.
Duminică, 15 ianuarie, un avion în care se aflau 72 de pasageri s-a prăbușit în apropierea aeroportului Pokhara, situat în centrul Nepalului. Până în acest moment, 68 de persoane dintre cele care se aflau la bordul aeronavei au pierit.
Printre oamenii care se aflau în „avionul morții” era și Elena, o tânără bloggeriță care a publicat o poză din aeronavă cu câteva minute înainte ca aceasta să se facă una cu pământul.
Elena Banduro
Elena Banduro avea 33 de ani și este prima victimă care a fost identificată dintre persoanele care au pierit în cea mai mare tragedie aviatică din ultimii 30 de ani.
Tânăra era din Rusia și avea o pasiune pentru călătorii, ceea ce a și determinat-o să devină blogger de travel, ocupație care a făcut-o cunoscută la nivelul țării din care provenea.
Femeia plecase în vacanță în Nepal, însă niciodată nu s-ar fi gândit că aceasta avea să fie ultima călătorie din viața sa. Elena era entuziasmată de drumul pe care urma să îl parcurgă, însă tragedia a lovit în momentul în care viața îi era mai dragă.
Cu câteva minute înainte ca aeronava să se prăbușească, tânăra bloggeriță a postat un selfie pe contul său de Instagram. În imagine, aceasta era zâmbitoare și vizibil fericită. Fotografia a fost însoțită de următorul mesaj care, în lumina evenimentelor care s-au petrecut după ce selfie-ul a fost postat, a căpătat un sens cutremurător.
„Mergi în Nepal!”, a scris Elena pe rețelele de socializare.
Elena locuia în Moscova și lucra ca manager de social media în capitala Rusiei.
Tânăra avea toată viața înainte și planuri mari pentru viitor. Femeia era însărcinată în 3 luni, au mărturisit apropiații acesteia.
Cei care au cunoscut-o au doar cuvinte de laudă la adresa Elenei Banduro. Aceștia spun că tânăra avea un suflet minunat.
„Momentele de fericire se transformă brusc în tristețe. Scenele accidentului aviatic sfâșietor și tragic de ieri din Pokhara, Nepal ne-au lăsat fără cuvinte. Gândurile și rugăciunile noastre sunt alături de familiile celor îndoliați în accident. Condoleanțe din suflet!”, au transmis apropiații tinerei.
Bloggerița se află printre cele 72 de persoane care se aflau la bordul aeronavei care s-a prăbușit.