
kanald.ro
Vedete
Dana Rogoz are cu ce să se mândrească! Primul film regizat și scris de artistă a obținut un premiu important.
Fără îndoială, Dana Rogoz este una dintre cele mai iubite artiste de la noi. Și-a făcut debutul în actorie încă de pe vremea când era doar o copilă, iar în tot acest timp și-a clădit o carieră de succes. Numele ei a apărut pe scena marilor teatre și în proiecte extrem de îndrăgite, atât în țară, cât și în afara granițelor. Tocmai de aceea, a adunat de partea sa o mulțime de fani, care o susțin necondiționat.
Dana Rogoz a mai bifat o nouă reușită pe plan profesional, după ce în urmă cu scurt timp a devenit scenaristă și regizoare.
Nu mai este un secret pentru nimeni faptul că Dana Rogoz își iubește profesia, motiv pentru care încă de când a pășit pentru prima oară în lumina reflectoarelor și pânâ în prezent, a muncit pentru visurile sale.
Primul film regizat și scris de Dana Rogoz a obținut un premiu în cadrul „Festivalului European de Scurtmetraj de la Nisa”, ceea ce nu poate fi decât un motiv de bucurie și de mândrie totodată.
Vedeta a mărturisit că se simte onorată, ba mai mult decât atât, motivată să continue în aceeași manieră. Ba mai mult decât atât, artista spune că acum are curajul necesar de a scrie următorul scenariu și speră să fie unul cel puțin la fel de bun și apreciat.Dana Rogoz
„Azi m-am bucurat ca un copil care își găsește cadoul de la Moș Crăciun sub brad, pentru că azi mi-a ajuns acasă premiul din partea Festivalului European de Scurtmetraj de la Nisa- "Un festival c’est trop court"! Nu am putut ajunge acolo în ziua decernării premiilor, fiind in mijlocul filmărilor(...). Mădălina Craiu a fost și a ridicat diplomele pentru ambele premii- Premiul Publicului și Premiul pentru interpretare feminină, acordat atât ei, cât și Andreei Vasile, pentru rolurile din "La distanță".
Dar Premiul Publicului, numit și "Premiul orașului Nisa", venea însoțit și de un cadou, care mi-a ajuns azi acasă: o cameră de filmat, cu obiective și echipament de sunet, care să mă ajute în proiectele mele viitoare în calitate de regizoare. M-am emoționat incredibil de tare, mai ales după ce am citit scrisoarea venită din partea organizatorilor festivalului, un festival de film de categorie A în Franța. Ma onorează, mă responsabilizează și în mod cert, îmi dă curaj pentru a scrie următorul scenariu!”,
a fost mesajul transmis de Dana Rogoz prin intermediul rețelelor sale de socializare.Dana Rogoz
Mai mult decât atât, nici comentariile fanilor nu au încetat să apară. Cei care o apreciază pe Dana Rogoz pentru toată carisma, talentul și munca depusă, au ținut să îi transmită câteva gânduri bune, dar și să o felicite pentru reușitele sale. Internauții i-au mărturisit că merită din plin acest premiu.
„Felicitări și inspirație în continuare!”, „Bravo!”, „Felicitări și succes în continuare!”, „Felicitări! Meriți din plin!”, sunt doar câteva dintre comentariile urmăritorilor săi.