WowNews logo WOWnews
Stories
Criminologul Dan Antonescu face portretul "Șacalului" din Constanța și al concubinei acestuia! Ce spune despre gesturile celor doi: "Toate acestea duc către o astfel de faptă" | EXCLUSIV

Evenimente

Criminologul Dan Antonescu face portretul "Șacalului" din Constanța și al concubinei acestuia! Ce spune despre gesturile celor doi: "Toate acestea duc către o astfel de faptă" | EXCLUSIV

Dubla crimă de la Constanța a șocat toată România! În exclusivitate pentru WOWbiz.ro, specialistul criminolog Dan Antonescu a făcut portretul așa numitului  "Șacal" din Constanța și al concubinei sale, femeia acuzată că i-ar fi fost complice!

Bărbatul suspectat pentru dubla crimă de la Constanța a fost arestat preventiv pentru 30 de zile. Acesta susține că este nevinovat, însă în fața anchetatorilor nu ar fi dat declarații. Procurorii susțin că bărbatul și iubita lui ar fi stat inclusiv cu cadavrul uneia dintre victime în casă. La momentul la care ar fi comis cea de-a doua crimă, bărbatul ar fi fost deja monitorizat, el făcând parte din cercul de suspecți în ceea ce privea uciderea primei femei.

Cazul de la Constanța a cutremurat toată țara, așa că jurnaliștii WOWbiz.ro au luat legătura cu specialistul criminolog Dan Antonescu. Acesta a realizat portretul presupusului criminal, dar și pe cel al concubinei sale, femeia care i-ar fi fost complice la comiterea celor două fapte.

Citeste si: Oana Lis a ajuns de urgență la spital! Ce a pățit vedeta TV și cu ce probleme se confruntă acum? "Nu am dormit toată noaptea!" - kfetele.ro

autor crima constanta

Dubla crimă de la Constanța, analizată de criminologul Dan Antonescu

Reputatul criminolog Dan Antonescu spune că trebuie luate în considerare trei aspecte în acest caz, iar primul dintre ele este și ocupația victimelor, despre care s-a spus că ar fi fost dame de companie. Acesta a realizat portretul agresorului, în exclusivitate pentru WOWbiz.ro, și este de părere că cele două persoane suspectate de crimele de la malul mării ar fi încercat să ascundă fapta sub câteva minciuni și zvonuri, lucru care denotă o trăsătură importantă a acestora.

Citește și: Cine este femeia care l-a ajutat pe „Șacalul” din Constanța să comită cele două crime?! S-a folosit inclusiv de propriul ei fiu ca să-l scape pe criminal! Detaliile descoperite de anchetat

„Din punctul meu de vedere, vorbim despre factori favorizanți în cazul acesta, din punct de vedere criminologic bineînțeles. Unul dintre acești factori îl reprezintă ocupația victimelor care se expun multor pericole prin acceptarea poziției acesteia de damă de companie, de escortă. Ele nu știu cu cine au de-a face.

În al doilea rând, vorbim despre efectul substanțelor interzise pentru că presupusul autor, acest „șacal” era consumator de stupefiante, din ce am aflat din presă. Plus, ca un al treilea factor, promiscuitate și lipsa de educație, de instrucție, nivelul moral extrem de jos în ceea ce privește relația familială. Ei au ținut un cadavru în casă, acolo unde aveau copii.

dan antonescu

Cadavrul respectiv a stat în baie, ei au văzut treaba aceasta și unul dintre ei chiar l-ar fi ajutat pe presupusul criminal să mute cadavrul. Autorul, dar și concubina lui, din punctul meu de vedere au nivel intelectual extrem de scăzut ca dezvoltare. Au avut impresia că prin două minciuni și trei zvonuri către apropiații victimelor pot îndepărta suspiciunile care planau asupra lor”, a explicat Dan Antonescu, pentru WOWbiz.ro.

Ce spune criminologul despre femeia care i-ar fi fost complice „Șacalului” din Constanța

Totodată, criminologul Dan Antonescu a realizat și profilul femeii care i-ar fi fost complice „Șacalului” din Constanța. Despre aceasta spune că nu a fost o persoană care să ia o atitudine firească atunci când aceste lucruri s-au întâmplat, astfel că s-a complăcut în a-l ajuta pe presupusul criminal și a fost atrasă în capcana acestuia.

iubita sacal constanta

Citește și: Soțul Marinei Gavril, doctorița din Brăila, cere o confruntare cu ucigașul! Totul se întâmplă la scurt timp după ce anchetatorii au reușit să descopere cine e adevăratul criminal

Citeste si: VIDEO Neajunsurile din copilărie au revenit în viața pe care astăzi o trăiește Tanti Vasilica! Ce îi sfătuiește aceasta pe tinerii din zilele noastre? "Casa-i gata să cadă!" - kfetele.ro

Citeste si: Ce sa puneti in geanta de maternitate? Elemente esentiale pentru momentul nasterii - catena.ro

Citeste si: Daniel a ieșit la rampă cu NOI DECLARAȚII tăioase: "Mă ocup de așa ceva. Să nu vă așteptați să...". INFORMAȚIILE pe care le-a făcut PUBLICE ACUM vor stârni revoltă în rândul foștilor colegi din Casa I

„Dacă ne referim la complice, până la urmă a celui care este considerat principalul suspect, avem de-a face cu sacul și petecul sau cum se spune popular cine se aseamănă se adună. Nu avem de-a face cu o persoană care să ia atitudine firească, de a refuza să participe la astfel de fapte. S-a complăcut și ea în a-l ajuta în demersul lui criminal și astfel s-a trezit și ea în arest.

Tocmai de aceea spunem că vorbim și de promiscuitate și de lipsă de educație, instrucție, nivelul intelectual scăzut. Toate acestea duc către o astfel de faptă. A acceptat să-i fie complice, a acceptat să-l ajute și astfel s-a trezit și ea în arest.

Nu știu ce au înțeles ei că pot rezolva cu crimele respective. Au încercat să fure, au crezut că femeile acestea au foarte mulți bani. Au luat două vieți, au devenit criminali și ajung în închisoare fără să înțeleagă de ce”, a mai precizat Dan Antonescu, pentru WOWbiz.ro.

Ai informații care pot deveni o știre? Intră în contact cu reporterii noștri pe adresa de mail [email protected]!