kanald.ro
Evenimente
Claudia trăiește un coșmar, după ce a fost la un pas să fie ucisă de fostul iubit, un cunoscut notar din Târnăveni! Femeia a primit o nouă lovitură din partea magistraților: „Mi s-a făcut rău”
Răstunare de situație în cazul Claudiei, femeia care a scăpat ca prin urechile acului de fostul iubit. Ce s-a întâmplat în sala de judecată?
Claudia trăiește clipe de groază, după ce în urmă cu aproximativ 7 luni și-a văzut moartea cu ochii. Fostul său iubit a înjunghiat-o de mai multe ori și a lăsat-o lângă o șină de tren. După ce a scăpat ca prin urechile acului, ar vrea să i se facă dreptate, însă agresorul a obținut o nouă amânare în proces. Totodată, notarul din Târnăveni se află în arest la domiciliu încă din luna iunie.
Claudia, față în față cu cel care a vrut să îi ia viața
Au trecut mai bine de 7 luni de atunci, însă Claudia își amintește și acum fiecare moment. Cel care trebuia să îi fie alături a înjunghiat-o și a lăsat-o lipsită de apărare timp de trei ore, până când la fața locului a ajuns un echipaj medical. Cu ultimele puteri, femeia vrea să i se facă dreptate, după ce a trecut prin clipe cumplite.
„Nu doar că a înjunghiat-o de 11 ori. Pur şi simplu a lăsat-o lipsită de ajutor medical trei ore (…)”, a spus avocata victimei, potrivit Observatornews.ro.
Avocata victimei
Claudia a stat față în față cu cel care a fost la un pas să o omoare, însă a primit o nouă lovitură din partea magistraților. Cererea de schimbare a încadrării juridice a fost respinsă, fiind acuzat de tentativă de omor.
„Cererea noastră de schimbare a încadrării juridice a fost respinsă, deşi a fost susţinută şi de către reprezentantul Parchetului. A rămas tot pe infracţiunea de tentativă de omor simplu”, a mai spus avocata, conform sursei menționate anterior.
Atât victima, cât și avocata sa și-ar fi dorit ca încadrarea juridică să fie schimbată la tentativă de omor cu premeditare. Atunci când a aflat vestea, Claudiei i s-a făcut rău în sala de judecată.
„Mi s-a făcut rău în sala de judecată. Îmi este teamă de decizia judecătorilor”, a mărturisit Cristina Oltean.
Claudia, femeia care a fost la un pas să fie omorâtă de iubitul său