WowNews logo WOWnews
Stories

Vedete

Bine face, bine găsește Gigi Becali ! Latifundiarul din Pipera ține mereu cont de cei din jur! A ieșit din bancă și a dat imediat bani la sărmani | EXCLUSIV

Gigi Becali nu uită niciodată de cei mai puțin norocoși! Latifundiarul din Pipera a mers la bancă, iar atunci când a ieșit a făcut o faptă bună, pentru că știe clar: bine faci, bine găsești!

Gigi Becali a făcut o faptă bună! Latifundiarul din Pipera a mers la bancă, iar când s-a întors la mașină a făcut și o  faptă extrem de bună. Patronul FCSB ține mereu cont de cei mai puțin norocoși, iar paparazzi WOWbiz.ro au surprins clar acest lucru.

Gigi Becali a fost recent surprins de paparazzi WOWbiz, pe un celebrul bulevard din București, acolo unde s-a oprit din drumul său ca să îi dea bani unui cerșetor. Se vede că vedeta are o inimă mare, iar faptele bune nu sunt deloc străine de Gigi Becali.

Citeste si: Fulgy de la Clejani, cuvinte dure pentru oamenii din România. Tânărul a răbufnit pe Tik-Tok: “Eu n-am nevoie de populația României care e incultă, analfabetă, agramată și afonă.” - kfetele.ro

Gigi Becali, surprins cum dă bani la cei nevoiași

Latifundiarul din Pipera este recunoscut pentru gesturile sale umanitare. Celebrul patron al FCSB nu se află la prima sa faptă bună, din contră, Nea Gigi a reușit să aducă fericirea în multe familii sărace din România, cumpărând case, făcând donații pentru familii aflate în dificultate și oferind chiar bani, drept cadou de Crăciun, în fața casei sale.

Citeste si: Clipe de panică pentru Ioana Tufaru, la înmormântarea lui Alexandru Arșinel! A părăsit de urgență capela, în timpul slujbei

Gigi Becali a mers inițial la bancă, iar mai apoi s-a întors la mașină. Latifundiarul din Pipera a fost surprins când a ieșit din sucursală. Paparazzi WOWbiz.ro au fost pe fază și l-au văzut imediat ce se urca în mașină. Vedeta a fost așteptată de o gardă de corp și de șofer, dar și de un om al străzii pe care l-a ajutat imediat.

Nici nu a stat mult pe gânduri, imediat ce persoana a venit la mașină, patronul FCSB a și scos câțiva bănuți pe care i-a înmânat, făcând astfel o faptă bună. Gigi este deja cunoscut pentru faptele sale așa că gestul nu a fost deloc surprinzător.

Gigi Becali a mers îmbrăcat lejer la bancă, purtând o ținută compusă numai din haine negre și un fes pe cap. Patronul FCSB a slăbit, însă se menține într-o formă de zile mari.

Gigi Becali este pregătit să se călugărească

Gigi Becali a vorbit, în mai multe rânduri, despre o dorință pe care o are în inima sa, dar cu care familia nu prea a fost de acord. Patronul FCSB ar fi gata să se călugărească și să renunțe la tot ceea ce are pentru Biserică.

Citeste si: Suma enormă pe care trebuie să o dea Gigi Becali pentru casa lui Arsenie Boca! Este vorba despre milioane de euro

„Da, vreau să mă călugăresc, dar nu mai vreau să vorbesc despre asta. Nu vrea familia să mai vorbesc despre asta. Dar nu este decizie, e gând, intenție.

Decizia e altceva, gândul e altceva. În primul rând, trebuie să am acordul familiei. Nu acum, tată, nu se pune problema în următorii ani. Peste 10-15 ani, aș vrea să las totul în regulă și să mă duc acolo. E un loc frumos, liniștit. Și aș vrea să stau de vorbă cu oamenii. Ce vreau este greu, dar nu imposibil”, a mărturisit latifundiarul  cu câteva luni în urmă.

Legătura neștiută dintre Gigi Becali și Cătălin Zmărănescu

Între Gigi Becali și Cătălin Zmărăndescu a existat o legătură mai puțin știută, iar sportivul i-a fost gardă de corp în trecut. Latifundiarul din Pipera a știut imediat ce l-a văzut că îi va fi un bun ajutor așa că l-a angajat pe loc și Zmărăndescu urma să înceapă munca chiar de a doua zi.

Citeste si: Mama Geta, alături de Iancu, Denisa și Ileana la târg. Cu cât vând aceștia un kilogram de brânză proaspătă: “Produse tradiționale adevărate.” - kfetele.ro

Citeste si: Ce sa puneti in geanta de maternitate? Elemente esentiale pentru momentul nasterii - catena.ro

Citeste si: Motivul pentru care Veronica a fost la un pas să oprească date-ul cu Ahmed. Ce a observat la concurentul din Casa Iubirii și cum a încercat să se apere în fața ei: "Îți dau cuvântul meu de onoare. Pun

Luptătorul a mărturisit la Fiță cu Adiță cum a început colaborarea lor și mai ales ce i-a legat în toți acei ani.

„Ani mulți în urmă, s-a făcut o gală de box și antrenorul pe care îl aveam la vremea respectivă era prieten cu Nuțu Cămătaru. Eu de fapt am înțeles că a fost un pariu între domnul Becali și Nuțu Cămătaru, care are om mai bun. Eu făcusem câteva antrenamente acasă la Nuțu Cămătaru. Nu l-am bătut pe garda de corp a lui Gigi Becali, l-am căsăpit.

Nu o să uit cum a intrat în vestiar Gigi Becali și mi-a spus ‘Tu de astăzi lucrezi pentru mine, ai 300 de dolari salariu și mâine ești la muncă’. Nu am putut să scot un cuvânt. M-am uitat ca prostul. A doua zi m-am prezentat la muncă și așa a început viața lângă Gigi Becali și vă spun că Gigi Becali pe care l-am cunoscut eu nu are nicio legătură cu cel de astăzi.

Total diferit. Aceeași bunătate o avea pe care o are și acum, dar nu era atât de influențabil de oricine. După ce a intrat în politică și a preluat Steaua, lucrurile au început să se schimbe foarte tare”, a declarat Cătălin Zmărăndescu, la Fiță cu Adiță.

Ai informații care pot deveni o știre? Intră în contact cu reporterii noștri pe adresa de mail [email protected]!