kanald.ro
Vedete
Avocatul mirelui care susține că a fost țepuit de Florin Salam face declarații neașteptate! Artistul ar fi fost deja înștiințat că a fost depusă o nouă plângere pe numele lui: „Poliția își va face îndatorirea”
Avocatul lui Laurențiu Duțu a dezvăluit noi detalii în dosarul în care clientul său îl acuză pe Florin Salam că ar fi luat bani pentru a cânta la nunta lui și nu s-a mai prezentat.
De curând, Florin Salam a fost acuzat de un mire din Târgoviște că ar fi primit o sumă considerabilă de bani pentru a cânta la nunta lui, însă manelistul nu s-ar fi prezentat la eveniment și nici nu ar mai fi răspuns la telefon. Avocatul celui care a făcut aceste afirmații grave a oferit noi detalii despre tot ce s-ar întâmplat la momentul respectiv.
Avocatul mirilor din Târgoviște, noi dezvăluiri despre acuzațiile aduse lui Florin Salam
Laurențiu Duțu, un mire din Târgoviște, a ieșit public și a făcut acuzații dure la adresa lui Florin Salam, la scurt timp după ce manelistul a fost implicat într-un scandal de proporții, cu o tânără de 23 de ani, care a depus plângere la poliție pe numele lui. Bărbatul susține că l-a contactat pe manelist în trecut pentru a cânta la nunta lui, care trebuia să aibă loc în anul 2021, ba chiar i-ar fi oferit și o sumă de bani drept arvună.
Acesta a depus o plângere împotriva lui, iar avocatul său a revenit cu mai multe explicații. Ciprian Iacob a povestit că între cei doi nu a existat niciun contract scris, motiv pentru care a fost destul de greu să fie intentat un proces împotriva lui Florin Salam.
„ În condițiile în care ar fi existat un contract în format scris, în acel moment Duțu Laurențiu ar fi putut, în anul 2020, atunci când ar fi constatat că Florin Salam nu a îndeplinit obligațiile, să meargă în instanța civilă și să solicite recuperarea sumei de bani cu toate pagubele aduse de Florin Stoian.
Mirele din Târgoviște susține că a mers pe încredere
Laurențiu, mirele din Târgoviște, a povestit că i-ar fi oferit suma de 2.500 de euro manelistului drept arvună și acesta ar fi refuzat să facă un contract. L-ar fi asigurat, însă, că va participa la eveniment. Pentru moment, Florin Salam nu a făcut nicio declarații despre acest caz.
„ Povestea începe undeva prin 2020. Am muncit pe afară 16 ani pentru un viitor mai bun în țară. În ultimii doi ani ne-am gândit să facem nuntă. La noi în Târgoviște mai cântă Neluță Neagu și am luat legătura cu el, iar el ne-a dus la Florin acasă. I-am dat 2500 de euro prima oară, dar el nu a vrut să facă nici un contract, a zis că nu știe să scrie. Fiind un artist renumit, am mers pe încredere. Nunta trebuia să fie pe 21 august 2021 ”, a spus mirele, potrivit sursei menționate anterior.